  • CXA3590-0000-000N00BB30F
CXA3590-0000-000N00BB30F
advertisement
Manufacturer No:
CXA3590-0000-000N00BB30F
Manufacturer:
Cree Inc.
HK JDW NO:
163-CXA3590-0000-000N00BB30F
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 12206
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CXA3590-0000-000N00BB30F
  • Packaging
    Tray
  • Series
    XLamp® CXA3590
  • Size / Dimension
    34.85mm Lx34.85mm W
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Chip On Board (COB)
  • Color
    White, Warm
  • HTS Code
  • Configuration
    Square
  • Max Current Rating
    3.6A
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    36V
  • Viewing Angle
    115°
  • Current - Test
    2.4A
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    113 lm/W
  • CCT (K)
    3000K 4-Step MacAdam Ellipse
  • CRI (Color Rendering Index)
    80
  • Lens Type
    Flat
  • Temperature - Test
    85°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    9750lm 9500lm~10000lm
  • Light Emitting Surface (LES)
    30.00mm Dia
  • Height
    1.70mm