  • CXA2011-0000-000P00H040F
CXA2011-0000-000P00H040F
advertisement
Manufacturer No:
CXA2011-0000-000P00H040F
Manufacturer:
Cree Inc.
HK JDW NO:
163-CXA2011-0000-000P00H040F
Package:
Module
Description:
LED NTRL WHITE 4000K SCREW MOUNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CXA2011-0000-000P00H040F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Shape
    ROUND
  • Packaging
    Tube
  • Series
    XLamp® CXA2011
  • Size / Dimension
    22.00mm Lx22.00mm W
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Chip On Board (COB)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    White, Neutral
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    22mm
  • Base Part Number
    CXA2011
  • Number of Elements
    1
  • Configuration
    Square
  • Max Current Rating
    1A
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    40V
  • Viewing Angle
    120°
  • Forward Current
    1A
  • Current - Test
    270mA
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    90 lm/W
  • CCT (K)
    4000K 4-Step MacAdam Ellipse
  • CRI (Color Rendering Index)
    70
  • Lens Type
    Flat
  • Illumination Color
    White
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    970lm 900lm~1040lm
  • Luminous Flux
    900 lm
  • Height
    2.28mm