  • CXA-0078-24-4-9CS2405
CXA-0078-24-4-9CS2405
advertisement
Manufacturer No:
CXA-0078-24-4-9CS2405
HK JDW NO:
790-CXA-0078-24-4-9CS2405
Step5Bar-code shipping tag
CXA-0078-24-4-9CS2405
    14 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Conductor Material
    Copper Alloy, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2005
  • Number of Conductors
    4
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.142 (3.61mm)
  • Conductor Insulation
  • Wire/Cable Diameter
    4.19 mm
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm