  • 44AM1121-22-9/96-9
44AM1121-22-9/96-9
advertisement
Manufacturer No:
44AM1121-22-9/96-9
HK JDW NO:
790-44AM1121-22-9/96-9
Package:
Description:
High Performance Cable 2Conductors 22AWG 3.4mm Tin Plated Copper White 600VAC
Step5Bar-code shipping tag
44AM1121-22-9/96-9
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Insulation Material
    Polyvinyl
  • Conductor Material
    Copper, Tin
  • Published
    2011
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated
    600V
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Conductors
    2
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • ELV
    Compliant
  • Max Voltage Rating (AC)
    600V
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Wire/Cable Diameter
    1.19 mm
  • Outside Diameter
    3.23 mm
  • Number of Strands
    19
  • Strand Size
    34 AWG
  • Length
    304.8mm