  • CXA-0066-10-3-9CS2973
CXA-0066-10-3-9CS2973
advertisement
Manufacturer No:
CXA-0066-10-3-9CS2973
HK JDW NO:
790-CXA-0066-10-3-9CS2973
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CXA-0066-10-3-9CS2973
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2005
  • Part Status
    Active
  • Number of Conductors
    3
  • Wire Gauge
    10 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    White
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.330 (8.38mm)
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0100 0.254mm