  • CWX825-1.544M
CWX825-1.544M
advertisement
Manufacturer No:
CWX825-1.544M
Manufacturer:
Connor-Winfield
HK JDW NO:
179-CWX825-1.544M
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
CWX825-1.544M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CWX825-1.544M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CWX825
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    5V
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    1.544MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Physical Dimension
    7.3mm x 4.8mm x 1.0mm
  • Operating Frequency
    1.544MHz
  • Rise Time-Max
    6ns
  • Fall Time-Max
    6ns
  • Symmetry-Max
    60/40%
  • Nominal Supply Current
    45mA
  • Max Supply Current
    45mA
  • Frequency Tolerance
    0.005%
  • Height
    1.2954mm
  • Height Seated (Max)
    0.051 1.30mm