  • HSM92-029.4912M
HSM92-029.4912M
advertisement
Manufacturer No:
HSM92-029.4912M
Manufacturer:
Connor-Winfield
HK JDW NO:
179-HSM92-029.4912M
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HSM92-029.4912M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    5.0038mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    HSM9
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.197W 7.50mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    29.4912MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Max Supply Current
    27mA
  • Height
    1.397mm