  • CWR29KC226KCXC
CWR29KC226KCXC
advertisement
Manufacturer No:
CWR29KC226KCXC
HK JDW NO:
66-CWR29KC226KCXC
Package:
X
Datasheet:
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 160mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.006mA Bulk X
Step5Bar-code shipping tag
CWR29KC226KCXC
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    X
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    160mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    2721
  • Leakage Current
    0.006mA