  • CWR29KC226KBHZ
CWR29KC226KBHZ
advertisement
Manufacturer No:
CWR29KC226KBHZ
HK JDW NO:
66-CWR29KC226KBHZ
Package:
H
Datasheet:
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 180mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.006mA Bulk H
Step5Bar-code shipping tag
CWR29KC226KBHZ
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    180mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    2915
  • Leakage Current
    0.006mA
  • Ripple Current
    370mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    H
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    3.81mm