  • CWR29KC106KBGA\TR
CWR29KC106KBGA\TR
advertisement
Manufacturer No:
CWR29KC106KBGA\TR
HK JDW NO:
66-CWR29KC106KBGA\TR
Description:
10μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.003mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
CWR29KC106KBGA\TR
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/11
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    2611
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    240mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    350 mΩ
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm
  • Width
    2.79mm