  • CWR29JC476KDHA
CWR29JC476KDHA
advertisement
Manufacturer No:
CWR29JC476KDHA
HK JDW NO:
66-CWR29JC476KDHA
Description:
47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.01mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR29JC476KDHA
  • Capacitance
    47μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/11
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    2915
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Ripple Current
    370mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    180 mΩ
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm
  • Width
    3.81mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ