  • CWR29JC474JCAC
CWR29JC474JCAC
advertisement
Manufacturer No:
CWR29JC474JCAC
HK JDW NO:
66-CWR29JC474JCAC
Description:
0.47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR29JC474JCAC
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    TANTALUM
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.47μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/11
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    1005
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    30mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • ESR
    7500 mΩ
  • Height
    1.27mm
  • Length
    2.54mm
  • Width
    1.27mm