  • CWR29JB106KCFA
CWR29JB106KCFA
advertisement
Manufacturer No:
CWR29JB106KCFA
HK JDW NO:
66-CWR29JB106KCFA
Package:
F
Datasheet:
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 800mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.002mA Bulk F
Step5Bar-code shipping tag
CWR29JB106KCFA
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    F
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    3.43mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    800mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    2214
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Ripple Current
    140mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.78mm
  • Length
    5.59mm