  • CWR29JB105JBBA
CWR29JB105JBBA
advertisement
Manufacturer No:
CWR29JB105JBBA
HK JDW NO:
66-CWR29JB105JBBA
Description:
1μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR29JB105JBBA
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    J BEND
  • Mounting Feature
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e4
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/11
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    1505
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    50mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • ESR
    4800 mΩ
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.27mm