  • CWR29FK476JBFC
CWR29FK476JBFC
advertisement
Manufacturer No:
CWR29FK476JBFC
HK JDW NO:
66-CWR29FK476JBFC
Description:
47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.004mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR29FK476JBFC
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/11
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    2214
  • Leakage Current
    0.004mA
  • Ripple Current
    200mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • ESR
    400 mΩ
  • Height
    1.78mm
  • Length
    5.59mm
  • Width
    3.43mm