  • CWR29FC226KBEC
CWR29FC226KBEC
advertisement
Manufacturer No:
CWR29FC226KBEC
HK JDW NO:
66-CWR29FC226KBEC
Package:
E
Datasheet:
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 600mOhm 2-Termination TANTALUM 0.003mA Bulk E
Step5Bar-code shipping tag
CWR29FC226KBEC
    8 Weeks
  • Package / Case
    E
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
    2
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Depth
    2.54mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    2010
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    150mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.08mm