  • CWR29DK335KCBA
CWR29DK335KCBA
advertisement
Manufacturer No:
CWR29DK335KCBA
HK JDW NO:
66-CWR29DK335KCBA
Package:
B
Datasheet:
Description:
3.3μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 3.2Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk B
Step5Bar-code shipping tag
CWR29DK335KCBA
    8 Weeks
  • Package / Case
    B
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Depth
    1.27mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.2Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Size Code
    1505
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    60mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm