  • CWR19FK227KBHC
CWR19FK227KBHC
advertisement
Manufacturer No:
CWR19FK227KBHC
HK JDW NO:
66-CWR19FK227KBHC
Description:
220μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.02mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR19FK227KBHC
    J BEND
  • Mounting Feature
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/11
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    2915
  • Leakage Current
    0.02mA
  • Ripple Current
    160mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    900 mΩ
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm
  • Width
    3.81mm