  • CWR19FB106KBDZ
CWR19FB106KBDZ
advertisement
Manufacturer No:
CWR19FB106KBDZ
HK JDW NO:
66-CWR19FB106KBDZ
Package:
D
Datasheet:
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 4Ohm 2-Termination TANTALUM 0.001mA Bulk D
Step5Bar-code shipping tag
CWR19FB106KBDZ
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    D
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    2.54mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    1510
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    60mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm