  • CWR11NB684KM
CWR11NB684KM
advertisement
Manufacturer No:
CWR11NB684KM
HK JDW NO:
66-CWR11NB684KM
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
680nF 10% 125°C-Max -55°C-Min 7Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11NB684KM
    10 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm