  • CWR11NB474JB
CWR11NB474JB
advertisement
Manufacturer No:
CWR11NB474JB
HK JDW NO:
66-CWR11NB474JB
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
470nF 5% 125°C-Max -55°C-Min 8Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0005mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11NB474JB
    10 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • Capacitance
    470nF
  • Depth
    3.2mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2413
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Ripple Current
    50mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm