  • CWR11MH154KDC
CWR11MH154KDC
advertisement
Manufacturer No:
CWR11MH154KDC
HK JDW NO:
66-CWR11MH154KDC
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
150nF 10% 125°C-Max -55°C-Min 21Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0005mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11MH154KDC
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • Capacitance
    150nF
  • Depth
    1.6mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    21Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    1306
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Ripple Current
    20mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm