  • CWR11MH105MBB
CWR11MH105MBB
advertisement
Manufacturer No:
CWR11MH105MBB
HK JDW NO:
66-CWR11MH105MBB
Description:
1μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0005mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR11MH105MBB
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • Capacitance
    1μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    1411
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Ripple Current
    50mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    6500 mΩ
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm