  • CWR11KC685JR
CWR11KC685JR
advertisement
Manufacturer No:
CWR11KC685JR
HK JDW NO:
66-CWR11KC685JR
Description:
6.8μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 1.4Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11KC685JR
    10 Weeks
  • Package / Case
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.4Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm