  • CWR11KB156JBB
CWR11KB156JBB
advertisement
Manufacturer No:
CWR11KB156JBB
HK JDW NO:
66-CWR11KB156JBB
Description:
15μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 1Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0038mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11KB156JBB
    10 Weeks
  • Package / Case
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0038mA
  • Ripple Current
    150mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm