  • CWR09NK155MM
CWR09NK155MM
advertisement
Manufacturer No:
CWR09NK155MM
HK JDW NO:
66-CWR09NK155MM
Package:
F
Datasheet:
Description:
1.5μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 4Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.001mA Bulk F
Step5Bar-code shipping tag
CWR09NK155MM
  • Package / Case
    F
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    20%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Depth
    3.43mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Height
    1.78mm
  • Length
    5.59mm