  • CWR09MB474KBC
CWR09MB474KBC
advertisement
Manufacturer No:
CWR09MB474KBC
HK JDW NO:
66-CWR09MB474KBC
Package:
B
Datasheet:
Description:
470nF 10% 125°C-Max -55°C-Min 10Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk B
Step5Bar-code shipping tag
CWR09MB474KBC
  • Package / Case
    B
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Depth
    1.27mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    1505
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    30mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm