  • CWR09KK156KCC
CWR09KK156KCC
advertisement
Manufacturer No:
CWR09KK156KCC
HK JDW NO:
66-CWR09KK156KCC
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
15μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1Ohm 2-Termination Polar TANTALUM 0.004mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR09KK156KCC
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Depth
    3.81mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    2915
  • Leakage Current
    0.004mA
  • Ripple Current
    150mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm