  • CWR09KK155KCC
CWR09KK155KCC
advertisement
Manufacturer No:
CWR09KK155KCC
HK JDW NO:
66-CWR09KK155KCC
Package:
D
Datasheet:
Description:
1.5μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 6.5Ohm 2-Termination TANTALUM 0.001mA Bulk D
Step5Bar-code shipping tag
CWR09KK155KCC
  • Package / Case
    D
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Depth
    2.54mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6.5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    1510
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    40mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm