  • CWR09KC475JR
CWR09KC475JR
advertisement
Manufacturer No:
CWR09KC475JR
HK JDW NO:
66-CWR09KC475JR
Description:
4.7μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.002mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR09KC475JR
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/4
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%