  • CWR09JK105KB
CWR09JK105KB
advertisement
Manufacturer No:
CWR09JK105KB
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CWR09JK105KB
Package:
1505 (3813 Metric)
Datasheet:
Description:
1μF ±10% 12Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0002mA Cut Tape (CT) 1505 (3813 Metric)
Quantity:
In Stock : 76
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CWR09JK105KB
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1505 (3813 Metric)
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55365/4, CWR09
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.050W 3.81mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    High Reliability
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    20V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Depth
    1.27mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Case Code (Metric)
    3813
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12Ohm
  • Failure Rate
    B (0.1%)
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.0002mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.065 1.65mm
  • Length
    3.81mm