  • CWR09JC225MM
CWR09JC225MM
advertisement
Manufacturer No:
CWR09JC225MM
HK JDW NO:
66-CWR09JC225MM
Package:
D
Datasheet:
Description:
2.2μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 5Ohm 2-Termination 0.001mA Bulk D
Step5Bar-code shipping tag
CWR09JC225MM
    8 Weeks
  • Package / Case
    D
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Depth
    2.54mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm