  • CWR09JC155KBC
CWR09JC155KBC
advertisement
Manufacturer No:
CWR09JC155KBC
HK JDW NO:
66-CWR09JC155KBC
Description:
1.5μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR09JC155KBC
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/4
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    2005
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    40mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    6000 mΩ
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    1.27mm