  • CWR09CK106MP
CWR09CK106MP
advertisement
Manufacturer No:
CWR09CK106MP
HK JDW NO:
66-CWR09CK106MP
Package:
D
Datasheet:
CWR09CK106MP
Description:
10μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 4Ohm 2-Termination 0.001mA Bulk D
Step5Bar-code shipping tag
CWR09CK106MP
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    2.54mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    D
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    20%