  • CWR09CC475KC
CWR09CC475KC
advertisement
Manufacturer No:
CWR09CC475KC
HK JDW NO:
66-CWR09CC475KC
Package:
B
Datasheet:
CWR09CC475KC
Description:
4.7μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 8Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk B
Step5Bar-code shipping tag
CWR09CC475KC
  • Package / Case
    B
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • Capacitance
    4.7μF
  • Depth
    1.27mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Size Code
    1505
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    40mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm