  • CW02CR2000KS7014
CW02CR2000KS7014
advertisement
Manufacturer No:
CW02CR2000KS7014
HK JDW NO:
866-CW02CR2000KS7014
Step5Bar-code shipping tag
CW02CR2000KS7014
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2.5W
  • Diameter
    5.54mm
  • Length
    15.06mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Lead, Tin
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    200mOhm