  • CW010R1800KE123
CW010R1800KE123
advertisement
Manufacturer No:
CW010R1800KE123
HK JDW NO:
873-CW010R1800KE123
Datasheet:
CW010R1800KE123
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 180mOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW010R1800KE123
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    180mOhm
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    13W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Length
    38.1mm
  • Diameter
    9.52mm