  • CW01022R00JE733
CW01022R00JE733
advertisement
Manufacturer No:
CW01022R00JE733
HK JDW NO:
873-CW01022R00JE733
Datasheet:
CW01022R00JE733
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 22Ohm, 13W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW01022R00JE733
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    13W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    10W
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Tubular
  • Diameter
    9.52mm