  • CW0101R600JE733
CW0101R600JE733
advertisement
Manufacturer No:
CW0101R600JE733
HK JDW NO:
873-CW0101R600JE733
Datasheet:
CW0101R600JE733
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 1.6Ohm, 13W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW0101R600JE733
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.6Ohm
  • Power (Watts)
    13W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    10W
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Tubular
  • Diameter
    9.52mm