  • CW010141R0JE123
CW010141R0JE123
advertisement
Manufacturer No:
CW010141R0JE123
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CW010141R0JE123
Package:
Axial
Datasheet:
CW010141R0JE123
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 141Ohm, 13W, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CW010141R0JE123
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Resistance
    141Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    13W
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Diameter
    9.52mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~350°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CW
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C