  • CVCO55CM-0760-0870
CVCO55CM-0760-0870
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CM-0760-0870
HK JDW NO:
198-CVCO55CM-0760-0870
Package:
12-QFN, Variant
Description:
Quantity:
In Stock : 46
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CM-0760-0870
  • Package / Case
    12-QFN, Variant
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    870MHz
  • Load Capacitance
    50pF
  • Frequency Range
    760MHz~870MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    815MHz
  • Icc Max
    25mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -110
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.4V~4.7V
  • Power (dBm)
    0 ±2
  • Pushing (MHz/V)
    1
  • Height
    0.220 5.58mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm