  • CVCO55CL-1188-1212
CVCO55CL-1188-1212
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CL-1188-1212
HK JDW NO:
198-CVCO55CL-1188-1212
Package:
16-QFN, Variant
Description:
OSC VCO 1188-1212MHZ SMD .5X.5
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CL-1188-1212
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    12V
  • Frequency
    1.212GHz
  • Max Supply Voltage
    12.6V
  • Min Supply Voltage
    11.4V
  • Load Capacitance
    100pF
  • Frequency Range
    1188MHz~1212MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    1200MHz
  • Icc Max
    20mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -110
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -20
  • Tuning Voltage (VDC)
    0V~8V
  • Power (dBm)
    8 ±2
  • Pushing (MHz/V)
    1
  • Height
    0.150 3.81mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm