  • CTZ2E-20C-W2
CTZ2E-20C-W2
advertisement
Manufacturer No:
CTZ2E-20C-W2
HK JDW NO:
428-CTZ2E-20C-W2
Package:
Datasheet:
CTZ2E-20C-W2
Description:
CAP TRIMMER 5.5-20PF 25V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CTZ2E-20C-W2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CTZ, Kyocera
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Feature
    Low Profile
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    25V
  • Q @ Freq
    300 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    5.5pF~20pF
  • Height Seated (Max)
    0.051 1.30mm