  • CSR23G685KP
CSR23G685KP
advertisement
Manufacturer No:
CSR23G685KP
HK JDW NO:
417-CSR23G685KP
Description:
6.8μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0025mA Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
CSR23G685KP
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.8μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.0025mA
  • Ripple Current
    224mA
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm