  • CSR23F686KB
CSR23F686KB
advertisement
Manufacturer No:
CSR23F686KB
HK JDW NO:
417-CSR23F686KB
Description:
68μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.012mA Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
CSR23F686KB
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    68μF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.012mA
  • Ripple Current
    548mA
  • Diameter
    8.92mm
  • Length
    19.96mm