  • CSR23E226KD
CSR23E226KD
advertisement
Manufacturer No:
CSR23E226KD
HK JDW NO:
417-CSR23E226KD
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.8Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.003mA Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
CSR23E226KD
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.8Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    236mA
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm