  • CSR23D337MP
CSR23D337MP
advertisement
Manufacturer No:
CSR23D337MP
HK JDW NO:
417-CSR23D337MP
Description:
330μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 400mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.02mA Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
CSR23D337MP
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    330μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    400mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Leakage Current
    0.02mA
  • Ripple Current
    671mA
  • Diameter
    8.92mm
  • Length
    19.96mm