  • CSR13J474MP
CSR13J474MP
advertisement
Manufacturer No:
CSR13J474MP
HK JDW NO:
417-CSR13J474MP
Description:
470nF 20% 125°C-Max -55°C-Min 12Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0003mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
CSR13J474MP
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Leakage Current
    0.0003mA
  • Tan Delta
    0.02
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm