  • CSR13H825KP
CSR13H825KP
advertisement
Manufacturer No:
CSR13H825KP
HK JDW NO:
417-CSR13H825KP
Description:
8.2μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.005mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
CSR13H825KP
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    8.2μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    75V
  • Leakage Current
    0.005mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm