  • CSR13G335MR
CSR13G335MR
advertisement
Manufacturer No:
CSR13G335MR
HK JDW NO:
417-CSR13G335MR
Description:
3.3μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 3Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0012mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
CSR13G335MR
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.0012mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm